Łuszczyca skóry

przez / środa, 24 lipca 2013 / Kategoria: Choroby skóry

Przyczyny łuszczycy

   Łuszczyca – charakteryzuje się powstawaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Jest chorobą przewlekłą, nawracającą się ale nie groźną. Przyczyn łuszczycy naukowcy upatrują w nieprawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Łuszczyca charakteryzuje się zaróżowionymi, płaskimi grudkami o wyrazistych brzegach pokryte srebrzystą łuską. Wykwity występują najczęściej na: łokciach, kolanach, skórze głowy, w okolicy krzyżowej i pośladkowej.

250px-Psoriasis_on_back

Źródło: WIKIPEDIA

 

Zioła na łuszczycę

  Łuszczyca – do kuracji ziołowej stosuje się: 100 g pokrzywy, 100 g kwiatu bzu czarnego oraz 200 g korzenia łopianu. Łyżeczkę ziół zalać wrzącą wodą i parzyć pod przykryciem ok. 15-30.  Pić 3 razy dziennie.

Dieta przy łuszczycy

 Przede wszystkim dieta przy łuszczycy powinna składać się z produktów zawierających jak najwięcej witamin z grupy B, D, E oraz kwasy Omega-3. Produkty: ryby morskie, owoce cytrusowe,  sałata, marchew, czosnek, jaja, czerwone winogrona, pietruszka. Można również pić tran.  Należy też zadbać o nawadnianie organizmu  Łuszczyca jest chorobą, która wymaga przestrzegania diety oraz nawilżania skóry. Jest bardzo uciążliwą przypadłością, gdyż skóra wygląda bardzo nieestetycznie oraz dlatego, że choroba ta ma tendencje do powracania.

Zapraszam do przeczytania:

Choroby skóry – czyrak

Choroby skóry – trądzik

Pozdrawiam serdecznie – Adrian!

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:    

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra