Zapalenie oskrzeli

przez / niedziela, 24 marca 2013 / Kategoria: Dolegliwości układu oddechowego

Zapalenie oskrzeli – objawy

  Zapalenie oskrzeli – stan zapalny błony śluzowej oskrzeli. Choroba ta, ze względu na przyczyny i objawy przebiega jak dwie różne choroby. Rozróżniamy 2 rodzaje zapalenia oskrzeli: ostre zapalenie oskrzeli i przewlekłe zapalenie oskrzeli. Zapalenie ostre objawia się: bólami kostnymi i mięśniowymi, ogólnym osłabieniem, zakażeniem innego odcinka dróg oddechowych, wysoką temperaturą,  ból gardła, katar, dusznościami, a także krwiopluciem. Zwykle ten rodzaj zapalenia ustępuje samoistnie i nie wyrządza szkód w organizmie – przy odpowiednim postępowaniu. Przewlekłe zapalenie oskrzeli – stan chorobowy utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. Objawy jakie występują to: świsty i szmery  w płucach, kaszel z wydzieliną – zwłaszcza rano. Zapalenie oskrzeli na ogół leczone jest za pomocą leków rozkurczowych oraz za pomocą doraźnego leczenia infekcji.

Zapalenie oskrzeli-domowe sposoby

  Mieszanka ziołowa ma właściwości rozkurczowe, ściągające oraz bakteriobójcze. 

W celu sporządzenia naparu mieszamy następujące zioła: 50 g kwiatu lipy, 50 g kwiatu dzikiego bzu, 20 g tymianku i 20 g rumianku pospolitego. Łyżkę ziołową mieszanki zalewamy szklanką wrzątku. Parzymy 3o minut pod przykryciem. Zioła należy pić ciepłe, 3 razy dziennie.

Dobre rady

   Osoby cierpiące na zapalenie oskrzeli – zwłaszcza na przewlekłe- powinny rzucić palenie tytoniu. Jeżeli jest to niemożliwe, to powinny przynajmniej ograniczać liczbę wypalanych papierosów w ciągu dnia. Dym z papierosa dodatkowo zanieczyszcza oskrzela i w związku z tym leczenie trwa dłużej. Przewlekłe zapalenie oskrzeli zazwyczaj dotyka palaczy bądź osoby przebywające w środowisku o znacznym zanieczyszczeniu powietrza.

Zapraszam do przeczytania:

Dolegliwości układu oddechowego – angina

 Dolegliwości układu oddechowego – grypa

Dolegliwości układu oddechowego – katar

Życzę dużo zdrowia – Adrian!

Źródło: Nina Grella ,,Leczenie naturalne”

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:

 

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra