Objawy
Jęczmień oka – ma postać ropnia umiejscowionego na brzegach powiek. Ropień z czasem dojrzewa i często towarzyszy temu ból, swędzenie, pieczenie, łzawienie oraz stan zapalny powiek.
Jak leczyć jęczmień?
W przypadku leczenia jęczmienia oka, można stosować następującą mieszankę ziołową: 10 g kwiatu nagietka, 10 g rumianku pospolitego. Zioła wymieszać, zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 30 minut. Do okładów najlepiej używać gazy. W tym celu należy ją dobrze nasączyć naparem, potem delikatnie przecierać jęczmień i robić okłady. Należy pamiętać, że mieszanka ziołowa stosowana do okładów musi być ciepła.
Mieszanka ziołowa: 10 g kwiatu rumianku, 10 g kwiatu nagietka, 10 g kwiatu bławatka. 2 łyżki stołowe ziół zalać szklanką wody i gotować przez 5 minut. Potem odstawić pod przykryciem do przestygnięcia. Tak sporządzonym odwarem należy kilka razy dziennie robić ciepłe okłady.
Domowy sposób
Sposób stosowany od bardzo dawna to delikatne nacieranie jęczmienia złotą obrączką bądź złotym pierścionkiem. Przyspiesza to dojrzewanie jęczmienia, w związku z tym szybciej można pozbyć się tej dolegliwości.
Jęczmień oka utrzymuje się na powiece na ogół kilka dni, po czym pęka i wypływa z niego płynna wydzielina. Pęknięty jęczmień można przemyć rumiankiem, bądź szałwią. Należy również uważać, aby nie zabrudzić chorego oka.
Zapraszam do przeczytania:
Choroby oczu – zapalenie spojówek
Pozdrawiam serdecznie – Adrian!
Źródło: Nina Grella ,,Naturalne leczenie”
Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi: