Zapalenie pochwy

przez / czwartek, 25 lipca 2013 / Kategoria: Dolegliwości kobiece

Zapalenie pochwy-objawy

Zapalenie pochwy – jedna z wielu częstych infekcji pochwy. Objawia się wysokim stanem pH pochwy – powyżej 4,5. Towarzyszą temu białawe upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu oraz świąd i pieczenie. Leczenie odbywa się przeważnie za pomocą antybiotyków. W takim przypadku powinien zostać również zastosowany preparat zawierający bakterie Lactobacillus, w celu odbudowy flory bakteryjnej. Zapalenie pochwy można leczyć również ziołami lub wodą utlenioną. Częstym błędem jest zapominanie o odbudowie flory bakteryjnej pochwy po kuracji antybiotykami. Częstą przyczyną zapalenia jest grzybica pochwy. W początkowej fazie leczenia objawy mogą się nasilić-efekt likwidacji grzybów. Ale taki stan nie trwa zbyt długo. Częste zapalenie pochwy świadczyć o zakwaszenie organizmu.

Zapalenie pochwy-leczenie

Przypadłość ta leczona jest najczęściej antybiotykami, ale warto wypróbować naturalne leczenie. Naturalne sposoby nie niszczą flory bakteryjnej pochwy, w przeciwieństwie do antybiotyków.

Leczenie wewnętrzne (płukanki) –  50 g liści pokrzywy, 50 g kory dębu, 50 g rumianku, 20 g szałwii. 4 stołowe łyżki zalać 1-5 l wody i gotować przez 20 minut.  Potem odstawić pod przykryciem na 1 godzinę.  Odwar odcedzić przez gazę. Płukanki pochwy należy stosować codziennie przez  tydzień. W drugim, trzecim i czwartym tygodniu co drugi dzień. Natomiast w piątym tygodniu co 3 dni. W szóstym tygodniu płukankę należy zastosować tylko jeden raz. 

Zapalenie pochwy (okłady) – do okładów zewnętrznych można stosować następujący odwar: 20 g liści pokrzywy, 20 g liści szałwii oraz 50 g rumianku i 1 ząbek zmiażdżonego czosnku. Zioła wraz z czosnkiem zalać letnią wodą i gotować przez 20 minut. Odstawić pod przykryciem na 30 minut, a następnie odcedzić. Z tak przygotowanego odwaru należy robić okłady. Odwar powinien być lekko podgrzany, ale nie gorący.

 Płukanki wodą utlenioną

Woda utleniona za zapalenie pochwy.  W tym celu należy: do szklanki przegotowanej wody dodać 15 kropel wody utlenionej, wymieszać i odstawić na 15 minut. Jeżeli woda jest zimna, to należy ją podgrzać przed płukaniem. Płukać przez tydzień 2 razy dziennie. W drugim tygodniu płukać co drugi dzień. W trzecim tygodniu należy stosować płukanki co 3 dzień, raz dziennie.

Wskazania

W okresie leczenia zapalenia pochwy, bardzo ważne jest dbanie o higienę intymną. Często brak higieny jest bezpośrednią przyczyną tej przypadłości. Nieleczone zapalenie pochwy może prowadzić do poważniejszych powikłań takich, jak zapalenie pęcherza. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze podjęcie leczenia.

Zapraszam do przeczytania:

Dolegliwości kobiece – guzki sutka

Dolegliwości kobiece – menopauza

Pozdrawiam serdecznie – Adrian!

Źródła:

Nina Grella ,,Leczenie naturalne”

 

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi i wciśnij ,,LUBIĘ TO”/.

 

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra