Migrena, ból głowy

przez / czwartek, 25 lipca 2013 / Kategoria: Dolegliwości układu nerwowego

Migrena – objawy

  Migrena – powtarzający się ból głowy. Najczęściej występuje po jednej stronie głowy, ma charakter pulsujący i trwa od 4 do 72 godzin. W czasie ataku występuje światłowstręt, wrażliwość na dźwięki, na zapachy oraz pojawiają się wymioty. Ból nasila się podczas wysiłku fizycznego bądź pod wpływem emocji. Przyczyna migreny jest niezbadana. Badania dowodzą, iż czynniki genetyczne znacząco wpływają na powstawanie migreny. Doraźnie stosuje się środki przeciwbólowe.

Zioła na migrenę

  Kuracje ziołowe nie likwidują całkowicie migreny. Pomagają tylko złagodzić jej skutki. Można je stosować zarówno przy migrenie, jak i do zneutralizowania bólu głowy.W tym celu można stosować poniższe przepisy.

  Kuracja ziołowa składa się z : 20 g kwiatu lawendy, 20 g rozmarynu,  20 g waleriany, 20 g melisy lekarskiej.  Łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 30 minut. Pić ciepłe, małymi łykami i najlepiej 4-5 razy dziennie. 

Można też stosować mieszankę: 20 g liści melisy lekarskiej,  10 g mięty pieprzowej, 20 g owoców kolendry siewnej i 10 g rumianku. Łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 30 minut. Pić rano i wieczorem, ciepłe i małymi łykami.

Kolejna mieszanka: 50 g liści melisy lekarskiej, 20 g mięty pieprzowej, 20 g ziela dziurawca, 20 g kwiatu lipy, 10 g rumianku.  Łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 30 minut. Pić 2 razy dziennie ciepłe i małymi łykami.

 W  bólach głowy skuteczna  okazuje się prosta metoda ludowa – szczyptę soli posypać na język i szybko przepić wodą.

Cytryna na ból głowy

   Inną, prostą metodą,  która jest często stosowana przez osoby cierpiące na bóle głowy to wypicie szklanki letniej wody z dodatkiem soku z cytryny. Sok należy wycisnąć z jednego plastra cytryny do szklanki wody i odstawić na 30 minut. Potem najlepiej podgrzać, aby woda była letnia ale niezbyt ciepła. Należy pić małymi łykami.

Zapraszam do przeczytania:

Dolegliwości układu nerwowego – nerwica

Dolegliwości układu nerwowego – nerwoból

Dolegliwości układu nerwowego – bezsenność

Życzę dużo zdrowia – Adrian!

Źródło: Nina Grella ,,Leczenie naturalne”

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra