Nerwoból

przez / czwartek, 25 lipca 2013 / Kategoria: Dolegliwości układu nerwowego

Nerwoból – objawy

 Nerwoból – ból o charakterze rwącym lub kłującym. Czasami dochodzi do lekkiego zdrętwienia miejsca, w którym ból jest odczuwany. Nerwobóle najczęściej odczuwane są w klatce piersiowej oraz między żebrami. Nerwoból najczęściej jest spowodowany stanem emocjonalnym ale może też towarzyszyć takim chorobom jak borelioza lub cukrzyca. Może też powstać na skutek uszkodzenia nerwu, np. w wyniku przemarznięcia.

Zioła na nerwoból

 Kuracje ziołowe mogą złagodzić skutki nerwobólu. Do tego celu można stosować poniższe przepisy.

Mieszanka ziołowa:  50 g kwiatu bzu, 5o g melisy lekarskiej, 20 g kwiatów lipy, 20 g rozmarynu. Łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem przez 1 godzinę. Pić 3 razy dziennie, ciepłe i małymi łykami. 

Dieta przy nerwobólu

 Do codziennej diety należy włączyć produkty zawierające witaminy z grupy B: pieczywo razowe, jaja, sery, kapusta, orzechy, szpinak, kasza jęczmienna i gryczana oraz płatki owsiane.

Dobre rady

  Osoby cierpiące na nerwoból, powinny ciepło ubierać się w zimę, aby nie przemarznąć. Wychłodzenie znacznie wpływa na objawy nerwobólu. Powinny też unikać spożywania alkoholu oraz ograniczyć palenie tytoniu.

Zapraszam do przeczytania:

Dolegliwości układu nerwowego – nerwica

Dolegliwości układu nerwowego – migrena, ból głowy

Dolegliwości układu nerwowego – bezsenność

Życzę dużo zdrowia – Adrian!

Źródło: Nina Grella ,,Leczenie naturalne”

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra