Bezsenność

przez / czwartek, 25 lipca 2013 / Kategoria: Dolegliwości układu nerwowego

Bezsenność -przyczyny

 Bezsenność – na ogół oznacza zmniejszoną ilość snu bądź jego gorszą jakość. Bezsenność powstaje w wyniku trudności z zasypianiem lub częstego budzenia się. Niedostateczna ilość snu prowadzi do stanu ciągłego zmęczenia, pogorszenia nastroju, do rozdrażnienia emocjonalnego, a nawet do nerwicy.

Zioła na bezsenność

 Na poprawę snu mogą wpłynąć poniższe przepisy ziołowe. Jednak należy pamiętać, aby zioła spożywać o określonych porach.

 Mieszanka ziołowa, która poprawi jakość snu: 50 g melisy lekarskiej, 20 g kwiatu lipy, 20 g kwiatu bzu czarnego, 20 g dziurawca, 20 g bylicy pospolitej i 10 g korzenia kozłka. Łyżkę stołową ziół zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem 30 minut. Najlepiej pić w godzinach popołudniowych i wieczorem przed snem.  Mieszanka działa uspokajająco na organizm, w związku z czym może osłabić koncentrację w ciągu dnia.  

Dobre rady

 W przypadku bezsenności ostatni posiłek najlepiej jest spożywać 1,5 – 2 godzin przed snem. Pomieszczenie powinno być przewietrzone, a łóżko powinno być wygodne. Nie należy pić kawy, ani  mocnej herbaty przed snem-najlepiej ograniczyć spożycie kawy w ciągu dnia. Korzystny wpływ na sen mają wieczorne i energiczne spacery. Dobry sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zapraszam do przeczytania:

Dolegliwości układu nerwowego – nerwica

Dolegliwości układu nerwowego – nerwoból

Dolegliwości układu nerwowego – migrena, ból głowy

Życzę spokojnego snu – Adrian!

 

Źródło; Nina Grella ,,Leczenie naturalne”

 

Jeżeli podobał Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra