Osteoporoza

przez / wtorek, 04 czerwca 2013 / Kategoria: Układ kostny

Osteoporoza – objawy

  Osteoporoza – choroba charakteryzująca się postępującym ubytkiem masy kostnej.  W następstwie zwiększa się podatność kości na złamania.  Okres zrastanie się kości po złamaniach jest bardzo długi.  Ryzyko zachorowania na tę chorobę jest wyższe u osób: spożywających posiłki ubogie w białko, o szczupłej budowie ciała, palących papierosy oraz spożywających alkohol w dużych ilościach.

Naturalne leczenie osteoporozy

  W celu wzmocnienia gęstości kości należy stosować następującą kurację ze skorupek jaj. Skorupki najlepiej zagotować przez kilka minut we wrzącej wodzie w celu odkażenia i następnie osuszyć. Potem za pomocą młynka skorupki dokładnie zmielić na proszek.  Małą łyżeczkę zmielonych skorupek należy przyjmować w trakcie posiłku – najlepiej popić wodą w celu łatwiejszego połknięcia.  Przez pierwsze 2 tygodnie przyjmować 2 razy dziennie – rano i wieczorem. Po dwóch tygodniach wystarczy raz dziennie – rano. Kuracja trwa 4 tygodnie. Jeżeli gęstość kości nie uległa znacznej poprawie, to kurację należy powtórzyć.

Osteoporoza-dieta

   W przypadku osteoporozy należy spożywać jak najwięcej produktów białkowych, gdyż białko jest podstawowym budulcem organizmu. Są to produkty typu: jaja, mleko, ser biały, jogurty, produkty sojowe, marchew, kasza gryczana i kapusta.

Zapraszam również do przeczytania:

Regeneracja chrząstki stawowej, urazy stawów

Życzę dużo zdrowia – Adrian!

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra