Regeneracja stawów

przez / niedziela, 28 lipca 2013 / Kategoria: Układ kostny

Dla kogo kuracja?                                            

 Kuracja służy przede wszystkim regeneracjiDSCF0962 chrząstki stawowej u osób cierpiących na gościec zwyrodniający oraz korzystnie wpływa na stan kości. Kurację mogą też stosować osoby, u których chrząstka stawowa jest w złym stanie.  Głównym składnikiem mikstury są  kurze jaja, które zawierają szereg  składników budulcowych. Jajo kurze składa się z 74,8% wody, 12,6% białka oraz 10% tłuszczu. Wysoka przyswajalność – aż 94% – sprawia, iż jaja pod względem zawartości składników budulcowych są bezkonkurencyjne. 

  Na stawy – mikstura

 Do przygotowania mikstury potrzebne jest: 6 dużych jaj kurzych i 0,5 l czystego spirytusu, miód oraz 6 cytryn. Spirytus musi być oryginalny, gdyż w innym przypadku nie rozpuści jaj.  Jaja należy oczyścić i sparzyć gorącą wodą. Potem w całości delikatnie należy włożyć do słoika o pojemności 1 litra, dodać 3 łyżki miodu pszczelego oraz wycisnąć sok z 6 cytryn.  Całość zalewamy 0,5 l spirytusu i odstawiamy na 3 – 4 tygodnie. Po 4 tygodniach, jaja powinny zostać rozpuszczone wraz ze skorupkami. Następnie należy całość rozmieszać drewnianą łyżką, rozlać do butelek z ciemnego szkła oraz odstawić w ciemne miejsce. Tak sporządzoną miksturę należy pić 3 razy dziennie po 20 g, ok. 1,5 – 2 godzin po posiłku.  Osoby cierpiące na gościec zwyrodniający powinny stosować tą kurację w początkowym stadium tej choroby. Dzięki temu stan chrząstki stawowej może ulec znacznej poprawie.

Urazy stawów

 Na urazy stawów (kontuzja, zapalenie)  bardzo dobrze działają okłady z kapusty włoskiej. W tym celu należy zmiażdżyć liść kapusty, aby wypłynął z niego sok.  Następnie  okładamy liściem chory staw i owijamy wszystko bandażem.   Liście należy wymieniać co 2-3 godziny do czasu całkowitego wyleczenia. Okłady z kapusty można stosować też pomocniczo w przypadkach poważnych uszkodzeń stawu.

  Podczas regeneracji chrząstki stawowej należy unikać przeciążania stawów. W przypadku, gdy podnoszenie ciężkich przedmiotów jest nieuniknione, należy robić to powoli – nie wolno podrywać ciężaru. Trzeba jednak pamiętać, że ruch jest niezbędny dla zdrowia. Zarówno stawy jak i mięśnie muszą pracować, w przeciwnym razie ich stan ulega pogorszeniu. W przypadku poważniejszych uszkodzeń chrząstki stawowej, po pewnym czasie staw należy stopniowo rozruszać za pomocą ćwiczeń – najlepiej, jeżeli zajmie się tym terapeuta.

Zapraszam do przeczytania:

Choroby układu kostnego – osteoporoza

Życzę dużo zdrowia – Adrian!

Jeżeli podoba Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi:

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra