Dieta kopenhaska, czyli 13 bardzo ciężkich dni

przez / środa, 20 lipca 2016 / Kategoria: Dieta

Istnieje pewna bardzo efektywna dieta, która daje bardzo szybkie rezultaty – jest to Dieta Kopenhaska zwana, tzw. Dietą 13-dniową. Efekty tej diety możemy zaobserwować natychmiastowo jednak aby to osiągnąć potrzebujemy silnych czynników mobilizujących i morza samozaparcia.

Skąd wzięła się w nazwie liczba o numerze 13? Otóż wynika to z tego, że dietę stosujemy przez 13 dni. Nie wolno nam zmieniać godzin posiłków ani jedzenia. Śniadanie nie ma ściśle określonej godziny, obiad powinno spożywać się w godzinach 14-16, a ostatni posiłek jakim jest kolacja przed godziną 18. Są to w miarę normalne godziny do spożywania posiłków więc myślę, że nie powinny przysporzyć zbytnich kłopotów. O wiele większym kłopotem są posiłki, które mamy spożywać ponieważ dania są ubogie, lecz wystarczające, w każdym bądź razie nie umrzemy.

Dieta zakłada dbanie o należyte nawodnienie organizmu dlatego należy wypijać przynajmniej 2 litry wody lub zielonej herbaty w ciągu dnia. W żadnym wypadku nie można podjadać, pić innych napojów z dodatkiem cukru lub teiny, ani nawet żuć gumy. Jemy za to takie produkty jak: ryby pieczone, mięso, jajka na twardo, marchewkę, sałatę z olejem i cytryną. Śniadanie jest bardzo skromne i obejmuje tylko kawę z cukrem lub herbatę. W porównaniu do tego ile wcześniej jedliśmy wygląda to dramatycznie, jednak musimy być maksymalnie zdeterminowani aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Poniedziałek jest idealnym dniem do rozpoczęcia Diety 13-dniowej ponieważ wtedy najcięższy, siódmy dzień wypada w niedzielę. Właśnie wtedy najlepiej zostać w domu. Istnieje jeden sposób na oszukanie naszego organizmu w celu osiągnięcia uczucia sytości, przed posiłkiem musimy wypić tylko szklankę wody i gotowe. Jednak najlepiej nie stosować żadnych oszustw tylko wszystkimi siłami przyłożyć się do przebrnięcia przez ten trudny okres, w innym razie bezsensownie się męczymy ponieważ Dietę Kopenhaską można stosować tylko raz na dwa lata.

Dieta nie należy do najłatwiejszych, szczególnie dla obżartuchów, jednak jest tego warta, a na pełne efekty czeka się tylko 13 dni!

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra