Jak szybko schudnąć z dietą kapuścianą?

przez / niedziela, 28 lutego 2016 / Kategoria: Odchudzanie

Dieta kapuściana jest obecnie jedną z najlepszych odchudzających diet ze względu na swoje szybkie efekty. Jest szczególnie przeznaczona dla osób o słabej woli dla których okres 2 miesięcznej abstynencji i wyrzeczeń może okazać się czymś nie do przejścia. Dieta Kapuściana opiera się na spożywaniu zupy z kapusty (stąd jej nazwa) wraz z dodatkiem warzyw i owoców – jednak tylko takich, które posiadają niski poziom cukru.

Dodatkowym plusem jest prostota jej przygotowania. Każda osoba jest w stanie poradzić sobie z przyrządzeniem takiej diety ponieważ wymaga ona głównie tylko kapuśniaku. Będziemy potrzebowali: kapustę (najlepsza będzie kiszona), 2 pomidory, 25 dag czerwonej i żółtej papryki, 25 dag marchwi i 1 cebulę. Rozgrzewamy patelnię wlewając małą ilość oleju i zaczynamy podsmażać nasze warzywa. W następnej kolejności zalewamy całość litrem wody i czekamy aż wszystko się zagotuje, zajmie to około 15 minut. Takie dodatkowe składniki jak: pieprz, sól, podsmażana cebula, czerwona papryka itp., możemy dodać aby zwiększyć walory smakowe naszego kapuśniaku. Przestrzeganie diety nie jest takie proste ponieważ zupę możemy spożywać w nieograniczonych ilościach, powoduje to brak odczuwania uczucia głodu. Powinniśmy spożywać co najmniej 2 litry wody mineralnej lub gorzkiej herbaty w ciągu dnia. Dobrze będzie jeżeli dodamy również jakieś dodatkowe owoce i warzywa. W piąty dzień diety będziemy mogli w końcu zjeść kawałek chudego mięsa, natomiast w siódmy dzień będziemy mogli skusić się na kaszę gryczaną lub ciemny ryż.

Dieta Kwaśniewskiego nie należy do najsmaczniejszych wyborów ze względu na małą różnorodność potraw, jednak w szybkim czasie możemy ujrzeć oczekiwane efekty, to właśnie jest motorem napędowym do dalszego działania. Uczucie głodu nie jest nam straszne ponieważ możemy jeść tyle na ile mamy ochotę, dlatego ta kuracja będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które są niecierpliwe i oczekują natychmiastowych rezultatów. Wartym zaznaczenia jest również to aby nie stosować produktów wysokokalorycznych, nawet po zakończeniu stosowania diety.

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra