Czynniki wpływające na naszą wagę

przez / poniedziałek, 14 marca 2016 / Kategoria: Dieta, Odchudzanie, Pielęgnacja urody, Zdrowe ciało

Wygląd zewnętrzny jest tym co ma wielki wpływ na komfort naszego życia. Szczupła sylwetka obecnie jest bardzo pożądana przez większość ludzi, świadczy o tym chociażby nieustannie rosnąca liczba różnych nowych diet i ćwiczeń. Niestety nie każdemu starcza wysiłku, determinacji i zaangażowania aby osiągnąć upragnione wyniki.

Aktywność fizyczna, dieta, uwarunkowania genetyczne i prowadzony przez nas ogólny styl życia mają razem główny wpływ na wagę naszego ciała. Aby osiągnąć porządane rezultaty musimy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej czynniki. Skupmy się zatem na wszystkim, albo na niczym.

Styl życia

Najpierw powinniśmy ustalić tryb naszego życia. Dobrze zrobimy jeżeli zrezygnujemy z negatywnych nawyków takich jak: spożywanie posiłków o różnych porach dnia oraz jedzenie w biegu. Slow Food jest filozofią skupiającą się na celebracji spożywanych posiłków, które zostały wcześniej przygotowane z zdrowych i naturalnych produktów. Jeżeli chcemy pozbyć się nadwagi, powinniśmy zacząć żyć zgodnie z tą filozofią. Jest to przeciwległy biegun potraw, które możemy znaleźć w typowych śmieciowych restauracjach, a sama nazwa jest nawiązaniem do słowa Fast Food.

Dieta

Dieta jest kolejnym z czynników, którym się zajmiemy. Przede wszystkim podczas procesu odchudzania musimy wystrzegać się potraw wysokokalorycznych, mocno przetworzonych oraz smażonych. Ponadto powinniśmy spożywać dania obfitujące w owoce, warzywa oraz produkty zbożowe. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie sporządzić planu posiłków o odpowiednim poziomie energetycznym to zwróćmy się o pomoc do dietetyka. Nie ma się czego wstydzić, specjalista na pewno nam w tym pomoże.

Aktywność fizyczna

Trzecim bardzo ważnym czynnikiem jest ruch. Jeżeli chcemy aby efekty naszej diety pozostały z nami na dłuższy czas to muszę Was niestety zmartwić – w takim przypadku aktywność fizyczna jest konieczna. Uprawianie sportu i ćwiczeń fizycznych znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia popularnego efektu jo-jo, dlatego powinniśmy jak najczęściej się ruszać. Bardzo ważna jest tutaj regularność. Najlepiej będzie uprawiać jakiś sport systematycznie, np. codziennie lub 3-4 razy w ciągu tygodnia. Im częściej tym lepiej.

Uwarunkowania fizyczne

Geny, które nosimy w sobie są jednym z czynników mających swój niepodważalnie wielki wpływ na wagę naszego ciała. Według naukowców niektóre predyspozycje genetyczne prowadzą do szybszego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Takie skłonności są dziedziczone w genach. Gdy cała nasza rodzina jest ‘przy kości’ nie musimy od razu się załamywać i rezygnować z marzeń o szczupłej sylwetce. Nie zapominajmy, że istnieje również szereg innych czynników, które możemy przecież wykorzystać na swoją korzyść. Uwarunkowania genetyczne w żadnym stopniu nie przekreślają naszych szans na posiadanie wymarzonej, szczupłej sylwetki.

Wspomaganie procesu odchudzania

Na rynku istnieją specjalne preparaty przeznaczone dla osób, które się odchudzają, takie jak bardzo skuteczny African Mango, potocznie nazywany – afrykańskie mango. Jeżeli pomimo podejmowania sporych wysiłków nasza waga w dalszym ciągu nie chce spaść w dół, powinniśmy rozważyć zakup właśnie takich preparatów. Jest ich do wyboru, do koloru, jednak należy zachować rozwagę. Nie potrzebujemy do tego żadnej recepty.

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra