Dlaczego dieta jest ważna nie tylko dla ciała?

przez / czwartek, 17 marca 2016 / Kategoria: Dieta, Odchudzanie, Psychika, Zdrowe ciało

Pewnie jesteś ciekaw jakie produkty powinniśmy spożywać aby w pełni cieszyć się swoim zdrowiem zarówno psychicznym, jak i fizycznym? Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób możesz wprowadzić nowe, zdrowe nawyki żywieniowe? Nie tylko w swoim życiu ale także w życiu swoich bliskich? Poniżej przedstawię Ci potężne narzędzie, które Ci w tym pomoże, a jest nim – psychodietetyka.

Ciało oraz umysł są ze sobą nierozerwalnie związane. Przecież powszechnie wiadomo, że osoby, które cieszą się zdrowym ciałem fizycznym, również cieszą się dobrym stanem psychicznym. Współcześnie nastała moda na zdrowe odżywianie, dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na produkty, ich ilości oraz pory w jakich je spożywa. Psychodietetyka jest jedną z bardziej zaawansowanych gałęzi dietetyki, która trochę odchodzi od jej tradycyjnych zasad. Zastanawiasz się co jest w niej takiego szczególnego? Na to pytanie odpowie nam dobry psycholog oraz psychodietetyk.

O czym traktuje psychodietetyka?

Poznanie przyczyn zaburzeń odżywiania oraz pochodzenie symptomów powiązanych z nieprawidłowym odżywianiem są tym na czym głównie skupia się psychodietetyka. Stawia sobie pytanie ‘dlaczego?’ i koncentruje się na każdym człowieku z osobna. Bulimia oraz anoreksja są jednymi z najbardziej popularnych chorób, które powodują problemy z odżywianiem i różne inne schorzenia. Powodują one skrajne wycieńczenie organizmu, prowadzące nawet do śmierci. Osoby chore na anoreksję czy bulimię bardzo często nie dożywają nawet swoich 40 urodziny, jest to spowodowane wywołaniem przez chorobę często nieodwracalnych zmian w organizmie człowieka.

Przezwyciężenie wewnętrznej blokady

Możemy posiadać szeroką wiedzę na temat prowadzenia zdrowego trybu życia, lecz nie jesteśmy w stanie wcielić jej w życie. Psychodietetyka skupia się właśnie na tej blokadzie psychicznej, która nam to uniemożliwia. Jest to jeden z powodów, który staje nam na drodze do uzyskania wymarzonej smukłej i pięknej figury. Jeżeli chcemy osiągnąć lepsze samopoczucie, lepsze wyniki w pracy czy lepsze efekty w nauce to psychodietetyka nam w tym również pomoże. Każda osoba, która kiedykolwiek próbowała się odchudzać dobrze wie, że najtrudniejszym etapem w tym całym procesie jest utrzymanie zadowalającej wagi na dłuższy czas. Szybkie zrzucenie kilku kilogramów, a następnie z powrotem szybkie ich przybranie nie jest czymś trudnym do zrobienia. Oczywiście możemy osiągnąć to sami bez pomocy specjalisty ale warto zaznaczyć, że z pomocą psychodietetyka będzie to o wiele szybsze i łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra