Jakie są najlepsze sposoby na płaski brzuch?

przez / wtorek, 01 marca 2016 / Kategoria: Pielęgnacja urody, Zdrowe ciało

Każdy z nas marzy czasem o pięknej, szczupłej sylwetce oraz płaskim brzuchu, w szczególności kobiety. Jednak mężczyźni zamiast płaskiego brzucha wolą umięśniony. Chcą aby mięśnie ich brzucha stały się widoczne, lecz aby osiągnąć efekt, tzw. kaloryferka musimy najpierw pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Nigdy nie rozumiałem osób, które jako receptę na płaski brzuch stosują albo same ćwiczenia, albo samą dietę. Przecież powszechnie wiadomo, że najlepsze rezultaty daje połączenie obu tych metod.

Możemy pragnąć zrzucić nadmiar tłuszczu właśnie z brzucha, tym samym żmudnie powtarzając konkretne ćwiczenia na daną partię ciała, jednak nasz organizm nie będzie z nami współgrał. Dlaczego? Nasz organizm sam najlepiej wie, które miejsca są w tym procesie priorytetowe. Dlatego musimy skupić się na redukcji tkanki tłuszczowej CAŁEGO organizmu, a nie tylko określonych miejsc, aby osiągnąć pożądane efekty.

Nie należy zapominać o odpowiedniej diecie. Godzinne ćwiczenia na salach gimnastycznych mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu jeżeli do naszego życia nie włączymy konkretnej diety. Dzieje się tak dlatego ponieważ może okazać się, że kalorie, które zostały spalone w czasie ćwiczeń będą niewystarczające, ze wględu na spożywanie wysokokalorycznych posiłków. Musisz zatem dbać o to aby deficyt kaloryczny grał z Tobą w jednej drużynie.

Aby osiągnąć płaski brzuch wiele zależy również od naszego stylu życia. Przede wszystkim wystrzegajmy się produktów, które mogą powodować wzdęcia. Powinniśmy także unikać stresu i zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią dawkę snu.

Każdy, dosłownie każdy może być posiadaczem płaskiego brzucha. Z czasem w końcu na pewno osiągniesz swój wymarzony cel. Zapamiętaj tylko, że konsekwencja i determinacja są tym co pozwoli Ci to osiągnąć.

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra