Suplementy diety-czy są potrzebne?

przez / poniedziałek, 24 lutego 2014 / Kategoria: Zdrowe ciało

Czym są suplementy diety?

Dieta uboga w produkty witaminowe i złe nawyki życiowe sprawiają, że organizm otrzymuje zbyt małą ilość witamin i minerałów. Na początku ich brak nie jest odczuwalny, jednak po pewnym czasie zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki, np. osłabienie, brak odporności, choroby układu krążenia, nowotwory, itp. Suplementy diety zawierają wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne do zachowania zdrowia. Stanowią one uzupełnienie witamin, minerałów, a także związków, których organizmowi brakuje. Każdy suplement cechują inne właściwości, dlatego należy go dobrać odpowiednio do potrzeb organizmu.

Jak dobrać i stosować suplementy?

Najlepiej sięgać po takie preparaty, które uzupełnią w naszym organizmie brakujące składniki. Profilaktycznie można stosować zestaw witamin i minerałów. Jeżeli w organizmie brakuje określonych składników, to należy sięgnąć po taki preparat, który uzupełni ten brak. Warto też dobierać takie preparaty, które zawierają składniki uzupełniające. Np. preparat magnezowy powinien zawierać też witaminę B6, która ułatwia wchłanianie magnezu do organizmu.

Suplementy powinny być stosowane według zaleceń określonych przez producenta. Jeżeli Jesteś pewien, że w Twoim organizmie brakuje magnezu, to dawkowanie preparatu możesz zacząć od największych dopuszczalnych dawek. Np. 2-4 tabletek na dobę, możesz stosować przez pierwsze dni 4 tabl./dobę. Po kilku dniach możesz zmniejszyć dawki do 2 tabl./dobę. Jeżeli zażywasz leki, to przed stosowaniem suplementu sprawdź czy nie będzie on osłabiał ich działania.

Jakie preparaty wybierać? Najlepsze i najbezpieczniejsze są naturalne suplementy diety. Skutki uboczne podczas stosowania prawie w ogóle nie występują. Im bardziej naturalny skład, tym preparat bezpieczniejszy. Czasami jednak stężenie poszczególnych składników w naturalnych preparatach jest zbyt niskie i należy sięgnąć po suplementy zawierające związki chemiczne. Na ogół wszystkie dostępne preparaty są klinicznie testowane. Należy jednak pamiętać, aby nie przekraczać dopuszczalnych dawek.

Brak odpowiedniej ilości witamin i minerałów w diecie, prowadzi do chorób. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie brakujących składników. Łatwiej dbać o zdrowie niż leczyć chorobę. Dlatego wybierz odpowiedni suplement dla siebie i zadbaj o swoje zdrowie. Jeżeli masz pytania odnośnie suplementów, napisz do mnie, a postaram się pomóc.

Sprawdź też:

Suplementy diety online

Antyoksydanty naturalne

 

Pozdrawiam – Adrian!

 

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra