Jak szybko schudnąć?

przez / poniedziałek, 20 stycznia 2014 / Kategoria: Odchudzanie

Co zrobić, żeby szybko schudnąć?jak-szybko-schudnąć

W początkowej fazie odchudzania, najłatwiej jest zrzucić 5-7% całkowitej wagi ciała. A to dlatego, że organizm przede wszystkim pozbywa się wody. W związku z tym, obwody mięśni ulegają zmniejszeniu. W późniejszym etapie następuje utrata tkanki tłuszczowej. Każda dieta daje widoczne efekty w początkowej fazie odchudzania. Co zrobić, żeby szybko schudnąć? Przede wszystkim należy zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzić  aktywność fizyczną do swojego życia oraz stosować odpowiednie suplementy diety.

Sposób na szybkie odchudzanie

Poniżej podaję Ci ogólne zasady na szybkie i skuteczne odchudzanie:

1. Przede wszystkim pij dużo wody w ciągu dnia, ok. 2 litrów. Woda przyspiesza metabolizm.

2. Jak zmniejszyć łaknienie na słodycze? Po prostu,  zastąp jest owocami, np. jabłkiem, arbuzem lub kiwi. Owoce wypełnią Twój żołądek i dzięki temu zmniejszy się apetyt na słodycze. Słodycze jedz 30 minut przed posiłkiem lub 2 godziny po nim.

3. W ciągu dnia powinieneś jeść 5 posiłków dziennie. Taki rozkład zapewni systematyczne dostarczanie energii oraz prawidłową przemianę materii.

4. Jak opanować apetyt? Jeżeli Jesteś bardzo głodny, to możesz  zjeść posiłek białkowy lub białkowo-węglowodanowy, np. omlet lub kanapkę z chudym serem twarogowym. Posiłek białkowy daje poczucie sytości przez dłuższy czas. Możesz też sięgnąć po owoce wodniste: arbuz, grejpfrut, mango czy kiwi. Owoce te zawierają wodę, która wypełni Twój żołądek oraz błonnik i pektyny pomocne w spalaniu tkanki tłuszczowej.

5. Mięso smaż na patelni teflonowej z małą ilością tłuszczu roślinnego. Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt duże wyrzeczenie i koniecznie musisz smażyć na tłuszczu zwierzęcym,  to po usmażeniu połóż mięso na ręczniku papierowym, który pochłonie tłuszcz i mięso będzie zdrowsze.

6. Spalanie tkanki tłuszczowej. W tym celu koniecznie musisz się ruszać. Jeżeli masz możliwość, uprawiaj sport: biegi, energiczne spacery, itp. Jeżeli nie masz możliwości, to korzystaj z każdej okazji, aby poruszać się o własnych siłach.

7. Używaj ostrych przypraw typu: chili, pieprz, kurkuma czy papryka. Przyprawy te spalają tłuszcz nawet kilka godzin po spożyciu.

8. Stosuj suplementy diety. Suplementy diety są bardzo pomocne w odchudzaniu. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ich dawkowaniem.

Bezpieczne odchudzanie

Rygorystyczne diety z czasem wygładzają organizm. W związku z tym, przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. Oznacza to, że po pewnym czasie dochodzi do kryzysu. Organizm jest tak wygłodzony, że pojawia się ,,wilczy głód”. Kończy się to złamaniem diety i powrotem do starych nawyków żywieniowych. Ponadto, rygorystyczne diety często prowadzą do rozregulowania metabolizmu.

Niektóre osoby stosują różnego rodzaju tabletki na odchudzanie w dawkach przekraczających zalecane normy. W efekcie witaminy i minerały zostają wypłukane z organizmu, co może prowadzić do utraty zdrowia. Suplementy diety wykazują dużą skuteczność w odchudzaniu, ale należy je odpowiednio dobrać. Najlepsze i najskuteczniejsze są suplementy na odchudzanie oparte na naturalnym składzie. Bezpieczne odchudzanie polega na racjonalnym odżywianiu, ćwiczeniach oraz na dobraniu odpowiednich suplementów.

Jeżeli stosujesz rygorystyczną dietę lub zażywasz preparaty odwadniające organizm, nie zapomnij o zestawie witamin i minerałów. Dzięki temu zapobiegniesz utracie zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie Adrian!

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi i wciśnij ,,Lubię to”.

 

Polecam naturalne suplementy na odchudzanie:

 

 najskutecznuesze tabletki odchudzajace   dieta makrobiotyczna

 

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi i wciśnij ,,Lubię to”.

 

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra