Sposoby na kaca

przez / wtorek, 24 grudnia 2013 / Kategoria: Zdrowe ciało

Przygotuj organizm do imprezyDSCF1742

  Kac powstaje w skutek odwodnienia komórek mózgowych. U jednych osób przebiega łagodnie, a u innych jest bardziej  dokuczliwy. Jednak dzięki prostym metodom, łatwo można złagodzić lub całkowicie zapobiec powstaniu ,,tej przypadłości”. Przedstawiam kilka prostych i skutecznych rad.  Przed imprezą mocno zakrapianą alkoholem warto podjąć działania, które złagodzą skutki kaca. Przede wszystkim należy pić jak największe ilości wody mineralnej i soków zawierających witaminę C.  Warto to zrobić już w dniu poprzedzającym imprezę. Woda powinna być niegazowana, gdyż gazowana działa moczopędnie i w mniejszym stopniu nawadnia organizm.  Przed wyjściem z domu, warto również zjeść tłusty posiłek lub wypić szklankę pełnowartościowego mleka.

W trakcie imprezy

  Podczas imprezy na ogół alkohol podawany jest non stop. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach. Tu również należy wypijać w miarę możliwości jak najwięcej płynów. Warto też ograniczyć ilość spożywania ,,kolorowych alkoholi”, gdyż te zawierają barwniki, które nie każdy organizm toleruje. Ponadto dobrze jest coś przekąsić i mogą to być tłuste posiłki. Nie powinno się mieszać różnych rodzajów alkoholi, gdyż znacznie obciąża to żołądek.

Dzień po imprezie

  Dzień po imprezie to najgorszy czas, w którym organizm pozbywa się resztek alkoholu, toksycznych związków, a także jest odwoniony. Dlatego należy jak najprędzej uzupełnić poziom płynów oraz minerałów wypłukanych przez alkohol. Z samego rana dobrze jest wypić odpowiednią ilość wody mineralnej, gdyż woda nie podrażnia żołądka. Bardzo dobre działanie wykazuje też sok pomidorowy oraz koktajl z banana. Produkty te zawierają przede wszystkim magnez i potas, który alkohol wypłukuje z organizmu. Dobrym rozwiązaniem jest też dodawanie soku z cytryny lub picie soków z witaminą C. Niektórzy dietetycy polecają też kawę ale to już indywidualna kwestia. Na kacu krew jest rozrzedzona, w związku z tym tętno jest podwyższone. Kawa – mimo, iż zawiera magnez – zwiera kofeinę, która dodatkowo podnosi puls. Z tego powodu picie kawy na kacu nie każdemu służy. Również wypijanie napojów izotonicznych może skończyć się nieżytem żołądka. Produkty te zawierają sól, która działa drażniąco na żołądek. Jak głosi ludowe przysłowie ,,na kaca najlepsza praca” jest jak najbardziej prawdziwe. Oczywiście nie mam na myśli ciężkiej pracy fizycznej ale warto pospacerować na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że te rady pomogą Ci szybko wrócić do formy po mocno zakrapianej imprezie.

Zapraszam do przeczytania:

Jak nawodnić organizm?

Pozdrawiam serdecznie-Adrian!

Jeżeli podoba Ci się wpis, podziel się nim ze znajomymi:

 

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra