Skip to content
Sekret Natury

Sekret Natury

Leczenie naturalne, suplementy, ćwiczenia, zdrowy styl życia, diety

  • Strona Główna
  • O mnie
  • Zioła
  • Regulamin
  • Kontakt
  • Toggle search form

Antybiotyki naturalne

Posted on 18 grudnia, 201323 lutego, 2014 By Piotr Brak komentarzy do Antybiotyki naturalne

Naturalne produkty jak antybiotykiantyb

 Jesień, zima i wczesna wiosna to okresy częstych przeziębień i grypy. Ludzie w takich przypadkach coraz częściej sięgają po antybiotyki. Niestety, zbyt częste stosowanie antybiotyków powoduje osłabienie ich skuteczności. Ponadto, każdy antybiotyk ma działania uboczne. Oczywiście nie wyklucza to  ich stosowania, ponieważ infekcję nie zawsze można wyleczyć domowymi sposobami-w zależności od stopnia zaawansowania. Zanim jednak sięgniesz po farmaceutyki, możesz wypróbować naturalne produkty, które działają jak antybiotyki lecz nie wyrządzają szkód w organizmie.

Eliksir czosnkowy

Przygotowanie: 12 zmiażdżonych ząbków czosnku włóż do słoika i zalej szklanką chłodnej, przegotowanej wody. Następnie dodaj sok z 1/2 cytryny i szczelnie zakręć słoik. Wstaw do lodówki i przecedź po 2 dniach. Eliksir trzymaj cały czas w lodówce. Stosuj 2 łyżeczki po obudzeniu oraz 2 wczesnym wieczorem. Działanie: mikstura działa antybakteryjnie, a zarazem uodparniająco. Można ją stosować na przeziębienie, przy grypie oraz na kaszel mokry i suchy.

Miodowa nalewka z aloesu

  Przygotowanie: najlepiej stosować sok z własnej rośliny ale można też kupić gotowy w aptece. Jeżeli użyjesz własnej rośliny, to nie podlewaj jej przez 2 tygodnie – aloes wytrzymuje bardzo długo bez wody. Zetnij najstarsze liście rośliny i zmiel  – ok. 250  g. Miazgę zalej 2 szklankami czerwonego wina, dodaj ok. 350 g miodu i odstaw w chłodne i ciemne miejsce. Po 2 tygodniach przecedź. Stosuj 1 łyżeczkę, 2 razy dziennie. Działanie: nalewka działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Nalewkę stosuj w okresie przeziębienia lub grypy. Czosnek ma działanie bakteriobójcze i działa podobnie do antybiotyku, dlatego niektórzy lekarze nie zalecają stosowania czosnku w okresie zażywania antybiotyku.

Syrop z cebuli

Przygotowanie: 3 cebule pokrój w plasterki i włóż ciasno do słoika. Posyp stołową łyżką cukru lub zalej miodem. Lepiej użyć miodu ze względu na jego zdrowotne właściwości ale może być też cukier. Zakręć, odstaw na noc, a następnie odcedź sok i włóż do lodówki. Stosuj 3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej. Działanie: syrop ma działanie wykrztuśne, stosuj go na kaszel mokry. Dodatkowo cebula działa bakteriobójczo, niczym naturalny antybiotyk.

Napar z bzu i lipy

 Przygotowanie: po 1 łyżeczce kwiatu bzu i lipy zalej szklanką wrzącej wody. Następnie parz pod przykryciem przez 15 minut. Odcedź. Stosuj po 1/2 szklanki naparu co 2 godziny. Działanie: napar działa napotnie, bakteriobójczo, przeciwbólowo oraz moczopędnie – dzięki temu usuwa toksyny z organizmu. Stosuj go w przypadku przeziębienia i grypy.

Napar z pokrzywy

 Przygotowanie: 2 łyżki stołowe liści pokrzywy zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem przez 15 minut, po czym odcedź. Stosuj 3 razy dziennie między posiłkami. Działanie: pokrzywa poza tym, że działa antyrakowo, ma również działanie antybakteryjne. Ze względu na to, że zawiera witaminę C, działa uodparniająco na organizm. Napar możesz stosować w celu zapobiegania nowotworom oraz w okresie podwyższonej zachorowalności na grypę. Po dwóch tygodniach stosowania zrób tydzień przerwy.

Nalewka z chrzanu

Przygotowanie: Stosuj świeży chrzan. Ok. 1 szklanki utartego chrzanu zalej szklanką przegotowanej, chłodnej wody i odstaw na noc. Następnie zalej szklanką spirytusu 90% i odstaw w ciemne i chłodne miejsce na 2 tygodnie – codziennie potrząsaj miksturą. Stosuj 2 razy dziennie – przed śniadaniem i przed snem po 25 ml przez 21 dni. Nalewka z chrzanu i piwa: ok. 100 g świeżo utartego chrzanu i 30 g pączków sosny zalej 1 litrem ciemnego piwa. Następnie odstaw na 24 godziny w ciemnie i chłodne miejsce, po czym przecedź. Stosuj codziennie po 1 szklance. Działanie: chrzan ma działanie antybakteryjne. Ponadto, posiada dużo soli mineralnych oraz witaminę C. Dzięki czemu pozytywnie wpływa na wytwarzanie czerwonych ciałek krwi, które wpływają na odporność organizmu. Nalewka korzystnie działa również na układ krążenia.

Napój uodparniający cytrusowy

Przygotowanie: wyciśnij sok z 1/2 cytryny oraz z dużego grejpfruta, następnie dodaj 1/2 szklanki miodu wielokwiatowego, 4 łyżki stołowe przegotowanej, chłodnej wody i wymieszaj wszystko. Stosuj raz dziennie. Działanie: napój ze względu na zawartość witamin, m.in. C, B, E i P działa wzmacniająco na organizm. Ponadto, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i poprawia krążenie. Zapraszam również do przeczytania:

Choroby układu oddechowego – kuracje ziołowe

Pozdrawiam serdecznie – Adrian!

Źródło: TINA, nr. 22, 16 października 2013 r. 

Jeżeli podoba Ci się ten wpis, podziel się nim ze znajomymi:

 

Może Cię zainteresować:

  1. Naturalne leczenie raka
  2. Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn
  3. Antyoksydanty naturalne
  4. Dieta lekkostrawna
Zdrowe ciało Tags:antybiotyki naturalne, cebula antybiotyk, czosnek antybiotyk, nalewka miodowa, naturalne leki na przeziębienie, naturalne preparaty, pokrzywa antybiotyk, sposoby na grypę i przeziębienie, zamiast antybiotyku

Nawigacja wpisu

Previous Post: Antyoksydanty naturalne
Next Post: Sposoby na kaca

More Related Articles

Leczenie włókniaków na szyi Leczenie włókniaków na szyi Zdrowe ciało
Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn Zdrowe ciało
Sposoby na codzienną energię Zdrowe ciało
Jak schudąć za pomocą jabłek? Dieta
Antyoksydanty naturalne Zdrowe ciało
Dieta dla osób z włókniakami na szyi Dieta dla osób z włókniakami na szyi Dieta

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czemu służy to pytanie?

Kategorie

  • Choroba nowotworowa
  • Choroby krwi
  • Choroby oczu
  • Choroby skóry
  • Choroby układu krążenia
  • Dieta
  • Dolegliwości kobiece
  • Dolegliwości układu moczowego
  • Dolegliwości układu nerwowego
  • Dolegliwości układu oddechowego
  • Dolegliwości układu pokarmowego
  • Macierzyństwo
  • Odchudzanie
  • Pielęgnacja urody
  • Psychika
  • Układ kostny
  • Zdrowe ciało

Zioła

ALOES DRZEWIASTY
BABKA LANCETOWATA
BAZYLIA POSPOLITA
BRZOZA
BYLICA ESTRAGON
BYLICA PIOŁUN
CHABER BŁAWATEK
CHRZAN POSPOLITY
DZIEWANNA WIELOKWIATOWA
DZIKI BEZ
DZIURAWIEC ZWYCZAJNY
FIOŁEK
GŁÓG
GORCZYCA BIAŁA
JAŁOWIEC POSPOLITY
JARZĘBINA POSPOLITA
KMINEK ZWYCZAJNY
KOLENDRA SIEWNA
KOPER WŁOSKI
KOZIERADKA POSPOLITA
KRWAWNIK POSPOLITY
LAWENDA
LEN ZWYCZAJNY
LIPA
LUBCZYK OGRODOWY
LUCERNA SIEWNA
ŁOPIAN POSPOLITY
MAJERAN OGRODOWY
MALINA
MELISA LEKARSKA
MIĘTA PIEPRZOWA
MNISZEK LEKARSKI
NAGIETEK LEKARSKI
ORZECH WŁOSKI
OSTROPEST PLAMISTY
PERZ 
PODBIAŁ POSPOLITY
POKRZYWA ZWYCZAJNA
POZIOMKA POSPOLITA
RUMIANEK POSPOLITY
SKRZYP POLNY
SZAŁWIA LEKARSKA
TYMIANEK WŁAŚCIWY
WIERZBA BIAŁA

Copyright © 2023 Sekret Natury.

Powered by PressBook Green WordPress theme