Naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn

przez / poniedziałek, 04 listopada 2013 / Kategoria: Zdrowe ciało

Toksyny w organizmienaturalne oczyszczanie organizmu z toksyn

 Większość produktów spożywczych, zawiera wiele związków chemicznych, które zatruwają nasze ciało. Organizm ludzki posiada właściwości obronne i sam potrafi do pewnego stopnia oczyszczać się. Natomiast, gdy ilość toksyn w organizmie jest zbyt duża, to zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki: choroby skóry, bezsenność, brak apetytu, stany depresyjne, brak energii, a także nadwaga.  Aby temu zapobiec, co jakiś czas należy przeprowadzać oczyszczanie organizmu z toksyn, które zapewni oczyszczanie jelita grubego, oczyszczanie krwi, nerek, a także odtruwanie wątroby.

Odtruwanie organizmu z toksyn

Znakomitym sposobem na detoksykację organizmu jest ssanie oleju słonecznikowego. Dużą zaletą tej kuracji jest to, że olej nie wchodzi w reakcje z innymi lekami, gdyż nie dostaje się do wewnątrz organizmu. Usuwanie toksyn z organizmu odbywa się samoczynnie przez jamę gębową.  Kuracja olejem korzystnie wpływa na leczenie takich dolegliwości jak: choroby nerek, choroby płuc, choroby kobiece, dolegliwości wątrobowe, choroby układu nerwowego, bóle głowy, bóle zębów, próchnica, zapalenie zatok, bóle gardła, krwawienie dziąseł, zapalenie migdałków, choroby krwi oraz trąboza.        

Oczyszczanie olejem słonecznikowym powinno być stosowane zawsze na czczo. W przypadku, gdy nie mamy pod ręką oleju słonecznikowego, wyjątkowo można zastąpić go innym. Bardzo ważne jest, aby płukanie olejem przeprowadzać codziennie. W przypadku leczenia choroby, można płukać kilka razy w ciągu dnia.  

W tym celu:  1 łyżkę stołową oleju słonecznikowego bierzemy do ust i płuczemy jamę ustną (ssać i przeciągać olej między zębami). Najlepiej płukać ok. 30 minut. Olej po 15 minutach gęstnieje, potem staje się płynny. Po zakończeniu płukania jamy ustnej należy olej wypluć do muszli klozetowej, a następnie   przepłukać jamę ustną wodą i starannie umyć zęby.  

W ŻADNYM WYPADKU NIE WOLNO POŁYKAĆ OLEJU !!!

Kuracja olejem słonecznikowym jest skuteczna, ale należy ją stosować minimum przez 3 miesiące – w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Oczyszczanie olejem powinno być zakończone dopiero wtedy, gdy organizm w pełni odzyska zdrowie.

Oczyszczanie organizmu z toksyn ziołami

 Mieszanka ziołowa: 50 g korzenia perzu, 20 g pokrzywy, 50 g bratka polnego. Łyżkę stołową ziół zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem 30 minut. Pij 3 razy dziennie przez  3 tygodnie, potem zrób 4 dni przerwy. Następnie  pij 2 razy dziennie przez 2 tygodnie  rano na czczo i wieczorem przed snem.  Bardzo ważne jest picie ziół 30 minut przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku. Każda kuracja oczyszczająca w mniejszym lub większym stopniu wypłukuje niektóre minerały z organizmu. Dlatego po jej zakończeniu zaleca się stosowanie kuracji odżywczej.

Oczyszczanie wątroby ziołami. Znakomicie spisują się Ostropest Plamisty, który nie tylko oczyszcza, ale też regeneruje uszkodzona wątrobę. Nasiona ostropestu należy zmielić na proszek. Małą łyżeczkę proszku spożywać 3 razy dziennie, popijając dużą ilością wody.

Oczyszczanie organizmu aloesem

Należy wybrać liści aloesu 3-5 lat. Liście miksujemy, a następnie oddzielamy miazgę od soku.  Na szklankę soku, dodajemy małą łyżeczkę spirytusu oraz łyżkę miodu.  Tak przygotowaną miksturę należy przelać do ciemnej butelki i trzymać w lodówce. Pić 1 łyżkę soku 30 minut przed posiłkiem raz dziennie. Mikstura działa antynowotworowo oraz oczyszcza organizm z toksyn. Nie należy pić soku w przypadku uszkodzenia wątroby, gdyż może to pogorszyć jej stan.

Objawy oczyszczania organizmu z toksyn

Podczas kuracji mogą wystąpić objawy oczyszczania organizmu: ogólne osłabienie, brak energii, bóle mięśni, bóle stawów, a czasami też biegunka. Często powracają objawy chorób, które przechodziliśmy w przeszłości. Mimo tego, nie należy przerywać kuracji. Każda kuracja oczyszczająca powinna być zakończona dopiero, gdy wszystkie objawy zatrucia znikną, nastąpi wtedy: poprawa nastroju, powrót apetytu, zdrowy wygląd skóry i ogólna poprawa stanu organizmu.

Wskazówki

Jeżeli chcesz skutecznie oczyścić swój organizm, to pij dużo wody-ok. 3 litrów na dobę. Poza tym, jedz dużo owoców zawierających błonnik: jabłko, ananas(owoc), avokado, kiwi, arbuz, mango. Pamiętaj, aby owoce jeść min. 30 minut przed posiłkiem głównym lub 2 godziny po nim.  Bardzo ważne jest też dokładne przeżuwanie jedzenia. Żołądek nie jest w stanie strawić zbyt dużych kęsów, w związku z czym zalegają one w jelitach, gdzie zachodzą procesy gnilne. Z jelit toksyny przez ścianki jelita przedostają się do organizmu. Zadbaj o swoje zdrowie i zacznij oczyszczać swój organizm już dziś!

Pozdrawiam serdecznie-Adrian!

Jeżeli podoba Ci się wpis, wciśnij ,,LUBIĘ TO”.

 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra