Jak dotlenić organizm?

przez / poniedziałek, 04 listopada 2013 / Kategoria: Zdrowe ciało

Przyczyny niedotlenienia

Autor: Zboralski Licencja: Creative Commons

Autor: Zboralski
Licencja: Creative Commons

W obecnych czasach powietrze staje się coraz bardziej zanieczyszczone. Dzieje się tak za sprawą spalin pochodzących z fabryk, z samochodów, itd. W związku z tym, organizm ludzki pochłania coraz mniej czystego tlenu. Na niedotlenienie organizmu dodatkowo wpływają złe nawyki życiowe. Garbienie się, tworzy ucisk na klatkę piersiową, co utrudnia oddychanie. Siedząca praca i brak ruchu również mają negatywny wpływ na organizm. Kolejną przyczyną braku tlenu w organizmie jest palenie papierosów i zbyt płytki oddech.

Niedotlenienie organizmu-objawy

Często niedotlenienie organizmu jest bagatelizowane, ponieważ osoby nim dotknięte nie zdają sobie z tego sprawy. Niedobór tlenu może objawiać się: bólem, lekkimi zawrotami głowy, ogólnym brakiem energii życiowej lub zaburzeniami widzenia. Czasami pojawia się ból w okolicach serca, z powodu niedotlenienia mięśnia sercowego. Niedostateczna ilość tlenu w organizmie może być też spowodowana chorobami krwi, ponieważ to krew jest transporterem tlenu do wszystkich komórek ciała.
[sociallocker id=”3531″]

Nadmiar tlenu szkodzi!

Tlen jest niezbędny do życia, ale jego ilość musi być adekwatna do zapotrzebowań organizmu. Ostatnimi czasy popularność zyskały tzw. bary tlenowe. Znajdują one zwolenników, jak i przeciwników – szkodzą, dotleniają lub mają korzystny wpływ, ale tylko za sprawą placebo. Wszelkie sztuczne kuracje dotleniające nie powinny być zbyt często stosowane. Nadmiar tlenu w organizmie wywołuje powstawanie związków tlenowych, zwanych wolnymi rodnikami. Związki te są przyczyną chorób układu krążenia oraz nowotworów. Lekarze twierdzą, iż w powietrzu znajduje się wystarczająca ilość tlenu, ale należy wypracować sobie odpowiednie nawyki życiowe.

Zmiana nawyków życiowych

 Jak dotlenić organizm? Przede wszystkim należy zażywać jak najwięcej ruchu.  Ideałem jest uprawianie sportu typu bieganie lub energiczne spacery po lesie. Natomiast, jeżeli nie masz na to czasu, to postaraj się wprowadzić jak najwięcej aktywności fizycznej do swojego życia. Samochód zastępuj rowerem lub spacerem, często wietrz pomieszczenie, w którym przebywasz. Postaraj się utrzymywać prostą postawę ciała, to ułatwi oddychanie. Zamiast używać windy, wejdź po schodach. Korzystaj z tych okazji, gdy tylko sytuacja Ci na to pozwala. Możesz stosować też ćwiczenia dotleniające organizm.
[/sociallocker]

Podejrzewasz u siebie niedotlenienie organizmu? Kliknij link poniżej i zobacz co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!
 

-> Kliknij Tutaj < –

 

“Jak Wygrać Z Niedotlenieniem Organizmu I Mieć Wspaniałe Samopoczucie Każdego Dnia?”

 

Odbierz darmowy raport PDF 

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra