Co wiemy o diecie Dukana?

przez / środa, 24 lutego 2016 / Kategoria: Odchudzanie

Sławna Dieta Dukana stale zyskuje na popularności. Wytrwale korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Stosując się do tej diety, nie musisz ćwiczyć na siłowni ani urządzać głodówek, do tego jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia – w tym tkwi jej fenomen i niesamowita popularność. Efekty zostają z nami na stałe ponieważ głównym celem tej diety jest trwała zmiana naszych nawyków żywieniowych. Główną przyczyną odpowiedzialną za te magiczne rezultaty jest spożywanie większej ilości białek, które mają zastąpić węglowodany, stad też przyjęła się inna nazwa – Dieta Proteinowa.

Jest ona bardzo wygodna dla osób, które pracują, np. w nocy lub w systemie zmianowym, i z tego powodu nie są w stanie spożywać posiłków o określonej porze ponieważ stosując tą dietę, zmiany godzin przyjmowania posiłków nie są konieczne.

Na Dietę Dukana składają się 4 główne fazy w czasie, których zmianie ulegają: jadłospis, nawyki oraz czas trwania danej fazy. Najbardziej rzucający się w oczy efekt osiągamy już w początkowej fazie czyli w pierwszej, która trwa 10 dni. W tej fazie kiedy tylko chcemy możemy spożywać produkty z 8 grup, do tego w nieograniczonych ilościach.

W fazie drugiej, która pozwoli nam osiągnąć upragnioną wagę, zaczynamy na zmianę stosować, raz samą dietę proteinową z warzywami, a innym razem same proteiny. Ta faza trwa tak długo, aż osiągniemy porządaną przez nas wagę. Faza trzecia jest najtrudniejsza, z tego powodu należy jak najściślej przestrzegać diety i obowiązkowo wprowadzić jeden dzień ścisłej diety proteinowej raz w tygodniu, aby nasze wcześniejsze wysiłki nie poszły na marne. Ta faza trwa 10 dni na każdy utracony kilogram naszej wagi. W końcu doszliśmy do ostatniej z faz, faza czwarta, której głównym zadaniem jest utrwalenie efektu diety będzie nam towarzyszyć już do końca życia. Podobnie jak w poprzedniej fazie należy wprowadzić 1 dzień w tygodniu ścisłej diety proteinowej, najlepiej w czwartki. Dodatkowo należy również przyjmować 3 łyżki stołowe otręb dziennie.

Osoby korzystające z Diety Dukana porządane efekty uzyskują bardzo szybko, a do tego unikają efektu jojo! Jest to spowodowane przeznaczaniem 1 dnia w tygodniu diecie tylko proteinowej oraz dzięki spożywaniu zdrowych produktów, które z czasem stają się naszym nawykiem żywieniowym. Nareszcie w niedługim czasie możemy zacząć cieszyć się z naszej szczupłej sylwetki!

Dodaj komentarz

Czemu służy to pytanie?

Góra