Kategorie
- Choroba nowotworowa
- Choroby krwi
- Choroby oczu
- Choroby skóry
- Choroby układu krążenia
- Dieta
- Dolegliwości kobiece
- Dolegliwości układu moczowego
- Dolegliwości układu nerwowego
- Dolegliwości układu oddechowego
- Dolegliwości układu pokarmowego
- Macierzyństwo
- Odchudzanie
- Pielęgnacja urody
- Psychika
- Układ kostny
- Zdrowe ciało
Jak szybko spalać tłuszcz?
Produkty, które spalają tkankę tłuszczową
Istnieje wiele produktów, które warto włączyć do codziennego jadłospisu. Niektóre z nich zapobiegają gromadzeniu, a inne przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Produkty takie jak: jabłko, arbuz, awokado, kiwi, ananas (owoc nie z puszki) czy grejpfrut zawierają błonnik, który zapobiega wchłanianiu cukrów prostych, a co za tym idzie gromadzeniu tłuszczu. Popularna kawa znacznie przyspiesza przemianę materii i działa odchudzająco. Niestety nie należy przesadzać z jej piciem, gdyż w większych ilościach wypłukuje magnez z organizmu. Bezpieczna dawka dla zdrowego człowieka wynosi 1-3 filiżanek dziennie.
Warto używać przypraw takich jak: chili, pieprz, imbir, kurkuma i papryka. Produkty te działają korzystnie na spalanie tkanki tłuszczowej nawet do kilku godzin po ich spożyciu.
Rozkład posiłków
Na spalanie tkanki tłuszczowej duży wpływ ma czas i rozkład posiłków w ciągu dnia. Najlepiej jeść 4-5 posiłków dziennie. Przerwy między nimi powinny wynosić 3 -4 godziny. Dzięki temu organizm będzie otrzymywał regularnie dawkę energii, co zapewni prawidłowe tempo przemiany materii. Zbyt mała ilość posiłków w ciągu dnia, spowalnia przemianę materii, przez co organizm gromadzi rezerwy energii w postaci tkanki tłuszczowej. Przykładowy rozkład posiłków-5 posiłków ze względu na dobowe zapotrzebowanie energii: śniadanie 30%, II śniadanie 10%, obiad 35% , przekąska 10% (podwieczorek), kolacja 20%. Kolacja powinna być spożywana min. 3 godziny przed pójściem spać, gdyż w ciągu nocy organizm spowalnia przemianę materii.
Umiar w jedzeniu
W celu spalania tkanki tłuszczowej, konieczna jest redukcja spożywanych kalorii, ale nie może to następować w zbyt drastyczny sposób. Jeżeli ilość spożywanych kalorii będzie zbyt niska, organizm zacznie gromadzić rezerwy w postaci tkanki tłuszczowej. Natomiast w przypadku, gdy będziesz spożywać o wiele więcej kalorii niż potrzebujesz, to również przełoży się na wzrost poziomu tkanki tłuszczowej. Oczywiście ważną rolę odgrywa też jakość spożywanych kalorii. Bo inną wartość mają puste kalorie ze słodyczy, a inną kalorie pochodzące z owoców. Jak zatem zachować umiar w jedzeniu? Moja rada brzmi: wstawaj od stołu z lekkim niedosytem.
Jeżeli w ciągu dnia odczujesz głód, to zjedz jakiś owoc, który lubisz-najlepiej jeden z tych, które wymieniłem na początku. Zachowaj też umiar w spożywaniu tłuszczów zwierzęcych. Mięso najlepiej smaż na patelni z minimalną ilością tłuszczu bądź gotuj.
Ćwiczenia na schudnięcie
Wysiłek fizyczny jest niezbędny w celu spalenia tkanki tłuszczowej. Może on być w formie ćwiczeń aerobowych, fitness bądź ogólny ruch. Warto urozmaicać ćwiczenia, co znacznie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Warto korzystać z każdej okazji ruchu ale jeżeli chcesz to robić pod kątem spalania tkanki tłuszczowej, to musisz wykonywać ćwiczenia, które podniosą tempo tętna. Trenerzy uważają, że najlepiej organizm spala tłuszcz przy 75% max. tętna. Ja sądzę, że bardzo dobrze działa bieganie, energiczne spacery bądź szybkie wchodzenie po schodach. Warto z czasem wydłużać czas wykonywania ćwiczenia ale należy to robić stopniowo.
Często dostaję pytania odnośnie ćwiczeń spalających tłuszcz na brzuchu. Otóż ćwiczenia fizyczne nie spalają tłuszczu w określonej partii ciała. Ćwicząc brzuch, nie spalisz tłuszczu tylko w tym miejscu. Na pewno wpłynie to na kształtowanie mięśni brzucha oraz na ich wytrzymałość. Prawda jest taka, że niezależnie od tego, którą partię mięśni ćwiczysz, organizm czerpie energię z tłuszczów z całego ciała. Jeżeli chcesz spalić tłuszcz na brzuchu, na udach bądź na innych częściach ciała, to skup się na jego redukcji na wszystkich partiach ciała. Warto zatem ćwiczyć całe ciało-wszystkie partie mięśni. Aktywność fizyczna może przyspieszyć przemianę materii o 10%.
Odpowiednie oddychanie
Podczas ćwiczeń wydolnościowych pamiętaj o odpowiednim oddychaniu. Powietrze wdychaj nosem, a wydychaj ustami. Wstrzymywanie oddechu podczas takich ćwiczeń powoduje mniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto prawidłowe oddychanie dotlenia organizm. Dzięki temu będziesz mieć energię i motywację do ćwiczeń.
Zobacz też:
Pozdrawiam-Adrian!
Jeżeli podoba Ci się ten wpis, podziel się nim:
Kategorie
- Choroba nowotworowa
- Choroby krwi
- Choroby oczu
- Choroby skóry
- Choroby układu krążenia
- Dieta
- Dolegliwości kobiece
- Dolegliwości układu moczowego
- Dolegliwości układu nerwowego
- Dolegliwości układu oddechowego
- Dolegliwości układu pokarmowego
- Macierzyństwo
- Odchudzanie
- Pielęgnacja urody
- Psychika
- Układ kostny
- Zdrowe ciało
Zioła
BABKA LANCETOWATA
BAZYLIA POSPOLITA
BRZOZA
BYLICA ESTRAGON
BYLICA PIOŁUN
CHABER BŁAWATEK
CHRZAN POSPOLITY
DZIEWANNA WIELOKWIATOWA
DZIKI BEZ
DZIURAWIEC ZWYCZAJNY
FIOŁEK
GŁÓG
GORCZYCA BIAŁA
JAŁOWIEC POSPOLITY
JARZĘBINA POSPOLITA
KMINEK ZWYCZAJNY
KOLENDRA SIEWNA
KOPER WŁOSKI
KOZIERADKA POSPOLITA
KRWAWNIK POSPOLITY
LAWENDA
LEN ZWYCZAJNY
LIPA
LUBCZYK OGRODOWY
LUCERNA SIEWNA
ŁOPIAN POSPOLITY
MAJERAN OGRODOWY
MALINA
MELISA LEKARSKA
MIĘTA PIEPRZOWA
MNISZEK LEKARSKI
NAGIETEK LEKARSKI
ORZECH WŁOSKI
OSTROPEST PLAMISTY
PERZ
PODBIAŁ POSPOLITY
POKRZYWA ZWYCZAJNA
POZIOMKA POSPOLITA
RUMIANEK POSPOLITY
SKRZYP POLNY
SZAŁWIA LEKARSKA
TYMIANEK WŁAŚCIWY
WIERZBA BIAŁA